02 aug
Mentortábor az egyetemen
A Debreceni Egyetem adott otthont a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája Stipendium Hungaricum Mentorhálózata által szervezett mentortábornak. A programban a kiválasztott hallgatók szakmai tudást szerezhettek mentorfeladataik ellátásához.
30 júl
Finisben a digitális tananyagfejlesztés
Pályázati forrásból három év alatt csaknem 50 digitális tananyag készül el a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A munka várhatóan szeptemberre ér véget, így a tartalmak a tanév kezdetétől már elérhetőek lesznek a hallgatók számára.
30 júl
Gazdaváltás a fészekparazita lepkéknél
Hogyan alkalmazkodnak a fészekparazita lepkék a gazdaszervezet változásához? Erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszékének kutatói. A vizsgálat eredményeiről több nemzetközi lapban jelent meg publikáció.
Debreceni egyetemisták az olimpián
A Debreceni Egyetem három hallgatója, Kozák Luca, Szilágyi Réka és Rivasz-Tóth Norbert atléták képviselik az intézményt Tokióban, a nyári olimpiai játékokon.
29 júl
Kuratóriumi vizit a szenátusi ülésen
A Debreceni Egyetemet 2021. augusztus elsejétől fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagjai is részt vettek a 2020/2021-es tanév utolsó szenátusi ülésén. A testület a modellváltáshoz szükséges módosításokról döntött és elfogadták az egyetem új SZMSZ-ét is.
29 júl
Új korszak az ügyeleti ellátásban
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.
28 júl
Díjazott egyetemista sportolók
Békessy Béla-sportösztöndíjakat vehettek át a legjobb debreceni sportolók a debreceni önkormányzat legutóbbi közgyűlésén. A díjazottak között öt olyan tehetség is van, akik a Debreceni Egyetemen tanulnak, dolgoznak.
28 júl
Új módszer a talajjavításban
A Debreceni Egyetem kutatóinak segítségével dolgoztak ki hatékony, új, piacképes terméket biztosító környezettechnológiai módszert a baromfitelepeken állategészségügyi és környezeti problémákat okozó baromfitrágya újrahasznosítására.
27 júl
Ha nyár, akkor Deja vu!
A Debreceni Egyetem Alumni Közösségének lapja sok sikeres egykori hallgatójának pályafutását ismerteti nyári számban, emellett két új, az egykor itt tanuló, ma már hazánkban élő külföldi öregdiákokat, valamint az intézményben karriert építő alumnusokat bemutató rovattal is kedveskedik olvasóinak.
27 júl
Magyar nyelv reggel, délben és este
Mivel a Föld szinte minden részéről jelentkeztek hallgatók a Debreceni Nyári Egyetem idei online kurzusára, naponta három különböző időpontban indulnak a magyar nyelvet és kultúrát bemutató internetes foglalkozások.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.